Jdi na obsah Jdi na menu
 


Až v druhé polovině minulého století si lékaři všimli, že si obézní lidé si zadělávají svou tloušťkou na vážné zdravotní problémy, třeba na infarkt nebo mozkovou mrtvici. Nezřídka objevili hned několik rizikových faktorů najednou, například zvýšenou hladinu cukru v krvi spolu s vysokým krevním tlakem a k tomu ještě nadměrným množstvím cholesterolu a dalších tuků. Právě kombinace těchto faktorů ústí do metabolického syndromu. Typickým znakem metabolického syndromu je nadbytek tukové tkáně v oblasti pasu (centrální obezita). Nacházíme ho u dvaceti až třiceti procent obyvatel vyspělých zemí, včetně České republiky, která se v jeho výskytu bohužel řadí na přední místa. Častější je u starších osob.

 

Vyšetření na metabolický syndrom je snadné, levné, léčba v jeho počátcích je také levná, ale při komplikacích velmi drahá. "Stačí se podívat na pacienta, změřit mu obvod pasu, váhu, cukr v krvi, cholesterol a krevní tlak a diagnóza je jasná."

Rizikové hodnoty syndromu :

obvod pasu u mužů větší než 94cm, u žen 80 cm,
nižší hladina HDL cholesterolu v krvi než 1 mmol/l krve
vyšší hladina triglyceridů (tuků) v krvi - více než 1,7 mmol/l krve
vyšší hladina cukru v krvi - více než 6 mmol/l krve

Pokud má pacient tři a více z uvedených hodnot, pak trpí metabolickým syndromem a jeho zdraví je ohroženo.

Jak toto ohrožení snížit pomocí buněčné výživy Vám poradí Bombačová Libuše – wellness poradce.

Mobil: 724257131

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prosím poraďte

(Vlasta , 20. 11. 2011 11:57)

Koupila jsem si Buněčnou výživu a nemohu najít, jak jí mám konzumovat, abych se zhubla. Prosím o zaslání dávkování na vlakova@email.cz. Děkuji